Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
AKTUALITY:
ObrázekFantastické navýšení kapacity Li-ION na obzoru?
Znáte pana Johna Goodenougha? Pravděpodobně ne, nicméně výrobek s baterií Li-Ion pravděpodobně vlastníte. Pan Goodenough vynalezl v osmdesátých letech minulého století baterie Li-ION. Ten samý pán, nyní již de-facto na sklonku svého života (je mu 94 let) vynalezl novou baterii, která má při stejné velikosti trojnásobnou kapacitu, nabíjí se výrazně rychleji a dá se opakovaně nabít až 1200x. Jestli tohle "klapne", tak se svět příštích let výrazně změní..!
ObrázekPrvní použitelný emulátor PS3 na PC je zde!
...a to např. pro hru Demons Souls. Je potřeba si uvědomit, že navzdory tomu, že PS3 přišla na trh již v roce 2006, tak její HW, hlavně osmijádrovým 3GHz procesorem nebyl do dnešních dnů u většiny počítačů ještě překonán. Nicméně šťastní vlastníci super výkonných mašin mohou již dnes hrát na svém PC některé hry, které byly určeny pro tuto již dnes poněkud zastaralou konzoli. Skupina programátorů RPCS3 již na PC zprovoznili první opravdu náročnou hru. Věřím, že další na sebe nenechají dlouho čekat...
ObrázekStřední třída nové generace grafik Radeon je zde.
Pokud nechcete investovat do drahých RX470, nebo GTX1050 a vyšších, je zde zcela nový Radeon RX 550. Se svými 512 unifikovanými procesory, 2GB 7GHz GDDR 5 (128-bit), podporou DirectX 12 a Vulkan, výstupy HDMI 2.0b a DP 1.4, může být důstojným (a levným) nástupcem vaší letité grafiky, nebo nahrazení integrovaného čipu. Již od 79 dolarů (+ vysokohorská ČR přirážka a DPH) to je myslím velmi příznivá cena.
ObrázeknVidia si nechce nechat ujet vlak...
...s grafikami nižší střední a nižší třídy. V návaznosti na avizovaný Radeon RX550 uvede na trh modely GT 1030 a GT 1040. Ty budou více, než zdatnou konkurencí pro grafiky AMD a stejně tak důstojnými nástupci dnes již notně zastaralých karet série GT 7xx. Přesné informace prozatím známy nejsou, ale odhaduje se, že budou mít 512 CUDA PU, 2GB GDDR 5, podporující DirectX 12 a 4k přes HDMI 2.0 a DP 1.4. Těšte se.
ObrázekGDDR5Xkama to nekončí a neohrozí je ani HBM, protože...
Společnost Hynix oznámila uvedení na trh novému standardu dynamických pamětí, určených pro osazení grafických karet - GDDR 6. Přesto, že se předpokládalo, že GDDR 5 (resp. GDDR 5x) budou ze série GDDR poslední a budoucnost grafických pamětí u high-endu bude patřit vrstveným HBM pamětem, tak opak je pravdou. Nyní jsou GDDR 6 již realitou, s propustností 16 Gb/s a frekvencí 2,0GHz, v připravovaných produktech aka GTX 2080Ti na 384-bit sběrnici přinesou neuvěřitelnou celkovou datovou propustnost 768 GB/s!
ObrázekRobson je věčný...
...a nyní se vrací jako Intel Optane. Takže, pokud jste vlastníky základní desky se slotem M.2 a procesoru min. Intel Core i3, architekury Kaby Lake (nutná i podpora v chipsetu základní desky) a nekoupili jste si rovnou SSD, ale plotnový disk, nezoufejte, počítač je možné zrychlit. V cenách 44, resp. 77 dolarů jsou zde vyrovnávací paměti Optane o kapacitě 16, resp. 32GB. Paralela s Robsonem je namístě, obsah Optane si bude spravovat firmware sám, rychlost čtení/zápisu 1200/280 MB/s však nikoho neohromí... Má vůbec Optane smysl?
ObrázekČím víc jader, tím víc...
...Intel Xeon! Zde pro novou Intelí platformu HEDT (high-end desktop) s novou paticí LGA 2066 a architekturou CPU Skylake-X a kaby Lake-X, uvádí Intel procesory, nazvané jako Xeon Platinum a to o neuvěřitelných 28. (slovy dvacetiosmi) jádry. Úrovně jader (výkonu) této architektury a chipsetu budou odstupňovány ve čtyřech stupních Bronze - Silver - Gold - Platinum a na trh uvedeny koncem června t.r. Cenu si zatím ani netroufám odhadnout, očekávám ale, že bude velmi vysoká...
ObrázekZměna procesorů u Apple?
Pro společnost Intel celkem znepokojivou zprávou může být zvažovaná náhrada procesorů Core vlastním řešením ARM. Společnost Apple, minimálně zatím u notebooků by mohla nahradit stávající Intel architekturu vlastním ARM řešením. ARM v7 s označením Apple T310 by mohl u nové generace Macbooků nahradit některé funkce procesorů Intel a to by byl jen začátek. Tyto procesory jsou již tak výkonné, že by mohly zanedlouho Intel zcela nahradit. Potom by stačilo už jenom portovat Mac OS X na ARM a je... hotovo!

Starší položky >>