Výpočetní technika Počítačový bazar Servis jihlava Počítačový servis Použitý Hardware

IT PC servis opravy Easy Computer web

Stránka Easy Computer

NEJVĚTŠÍ VÝBĚR POUŽITÉ IT TECHNIKY NA JIHLAVSKU
Odběr novinek Kontaktujte nás
AKTUALITY:
ObrázekZen se blíží!
Lisa Su, CEO AMD na tiskové konferenci před několika dny ukázala funkční vzorek nové architektury procesorů AMD - ZEN. Tyto procesory budou podporovat zpracování dat podobné HyperThreadingu, budou mít 8 jader, novou patici AM4, budou podporovat paměti typu DDR 4, budou vyráběny 14nm technologií. Na trh by měly být uvedeny ještě tento rok. Tak snad bude ZEN dostatečnou odpobědí na Kaby Lake architekturu Intelu. Přejeme AMD hodně zdaru.
ObrázekZálohovat! Až na 1 332 let!
Společnost Verbatim uvádí na trh nová BDXL média s kapacitou až 100GB (93,13 GiB), s keramickou záznamovou vrstvou, u které slibuje při dodržení skladovacích podmínek (teplota do 25 stupňů a relativní vlhkost 50%) životnost až neuvěřitelných 1 332 let. Ve srovnání s životností pevných disků či SSD je tato hodnota vpravdě neuvěřitelná. Tak snad budou v roce 3 348 k dostání Blu-Ray mechaniky.
ObrázekPolaris! To je odpověď AMD na Pascal!
A s cenou kolem 199 dolarů je to odpověď více, než pádná. Výpočetní výkon této karty je přes 5 TFlops, má 2 304 unifikovaných shaderů, 4 nebo 8GB GDDR 5 s taktem 8Gb/s a přes 256-bit sběrnici s propustností až 256 GB/s a při tomhle výkonu si vystačí s 150W. Vyrobená na 14nm technologii zvládne i výpočet pro virtuální realitu, podporuje moderní rozhraní DP 1.4 a HDMI 2.0. Už se těšíte? První kousky již koncem června!
ObrázekČím víc pinů, tím víc...
...procesor! Již nějakou dobu s námi, ve své třetí generaci a podle svých tvůrců již pomalu dosluhující patice LGA 2011 - v3, bude nahrazena novou paticí LGA s nepředstavitelným počtem pinů 3647. Zde již založené na architektuře Skylake-E, až 28.-jádrové (sic!), škálovatelné, kompatibilní s řadou Xeon, nejprve na 14nm, posléze na 10nm výrobní technologii, s šestikanálovým (sic!) paměťovým řadičem pro DDR 4. Už šetříte?
ObrázekJe nás už 300.000.000! Přidáte se i vy?
Spolu s nově prodanými počítači dosahuje už podíl Windows 10 na trhu již 300 milionů počítačů. Systému Windows 10 se nemusíte bát. Vaše dotazy rádi zodpovíme, s upgrade vám poradíme, nebo jej u nás i provedeme. Přidáte se i vy?
ObrázekMicrosoft chystá zásadní změnu průzkumníka
Pro Windows 10 chystá společnost Microsoft zcela nového průzkumníka souborů. Prozatím nejsou k dispozici žádné náčrty, ani přibližný termín uvedení. Průzkumník Windows není u uživatelů moc populární, a tak věřím, že u nové verze bude určitě výkonnějším nástrojem, než u té stávající. Nezbývá, než počkat uvedení.
ObrázekNové střípky pro novou architekturu AMD
Ani u nové (plánované) patice AMD AM4 nepřejde společnost AMD na podobnou technologii patice CPU, jako má Intel (LGA). Nicméně nová procesor v sobě bude integrovat i severní můstek a proto je nutné počet pinů zvětšit. Při zachování stávající velikosti patice ponese AM4 celkem 1331 pinů. Doufejme, že tyto piny budou i dostatečně pevné, aby nedocházelo k jejich nechtěné deformaci již při osazování.
ObrázekPlaystation s 4k již do Vánoc?
Již mnoho zákazníků vlastní 4k televizor. Společnost Sony na tento stav reaguje i s vývojem své herní konzole Playstation. Nová 4.5 verze této konzole, nazvaná prozatím jako PS 4k je ve vývoji a předpokládá se její uvedení na trh kolem Vánoc roku 2016. V každém případě je to zajímavý marketingový tah a věřím, že na to potenciál firma Sony rozhodně má.

Starší položky >>